Aktualności

Posadźmy drzewa

maj 2016

 

21 i 22.05.2016 roku przy ul. Ratajczaka na wysokości poznańskiego Browaru była możliwość wymiany plastikowych butelek na sadzonki drzew. Organizatorzy przygotowali też atrakcje dla dużych i małych. Celem akcji zapoczatkowanej przez nasze stowarzyszenie było posadzenie alei drzew na Umultowie przy ulicy, gdzie mieści się nasza siedziba.

Niemniej ważnym elementem akcji było kształtowanie wrażliwości ekologicznej mieszkańców. Dlatego jako umultowskie stowarzyszenie gorąco zachęcalismy do wymiany PET na zielone sadzonki i posadzenie ich w naszych ogrodach i przy ulicach. Mieszkańców ul. Dolnej zachęcalismy do tej akcji szczególnie. Długo ciągnąca się w linii prostej ulica, od ul . Radłowej do Granatowej zyskała ostatnio wybrukowany chodnik spacerowy z pasmami trawy. Byłoby pięknie, gdybyśmy mogli poszczycić się dającą ochłodę w lecie zieloną aleją drzew. Obecnie czekamy jeszcze na decyzję ZDM, ale mamy nadzieję na zielone światło w sprawie nasadzeń na ul. Dolnej. Wszystko w w naszych rękach, więc sadźmy drzewa, do czego nadal gorąco namawiamy!

Na zdjęciu kilkanaście sadzonek lipy pozyskanych w ramach akcji!!! Wszystkim uczestniczącym oraz dopingującym tej ekologicznej inicjatywie bardzo dziękujemy!!!

Program Rehabilitacji Mobilnej dla Naukowców

marzec 2016

 

Dzięki hojności Darczyńców TNP mogliśmy od marca zacząć realizację długo wyczekiwanego programu rehabilitacyjnego kierowanego do osób dorosłych z niepełnosprawnościami, które ze względu na wykonywaną pracę naukową wymagają tzw. rehabilitacji mobilnej. Niepełnosprawne osoby dorosłe są w Polsce pozostawione same sobie, brakuje programów kierownych do tych osób i ich rodzin. który umożliwiłby im powrót do pełnego zdrowia lub utrzymanie sprawności. Ze względu na betonową biurokrację państwowej opieki nad tymi osobami, w trosce o zdrowie często rezygnują z wykonywanej pracy zawodowej. Tymczasem w rehabilitacji ważna jest jej skuteczność i dostępność. Ważny jest czas jej wykonywania (szybka pomoc, odpowiednia pora dnia, cykliczność, długość trwania), miejsce oraz dotarcie do wykształconego specjalisty - praktyka, który nie zaszkodzi, a pomoże. Celem każdej rehabilitacji winien być jak najszybszy powrót do wykonywanej pracy. Dlatego w ramach programu umożliwiamy korzystanie z rehabiliatacji realizowanej w dowolnym miejscu np. miejscu pracy oraz w godzinach dostosowanych do grafiku zawodowego tych osób. Oferowana przez nas rehabilitacja jest realizowana na najwyższym poziomie, a rodzaj terapii jest dopasowany do schorzenia. Program Rehabilitacji Mobilnej dla Naukowców pozwala na zadbanie o kondycję fizyczną i psychiczną tych osób, usprawnia ich do wykonywania pracy dydaktycznej i naukowej bez konieczności marnowania czasu na dojazd do kliniki lub domu.  Wsparcie TNP możliwe jest na każdym etapie realizacji programu: od wyboru terapeuty, metody rehabilitacji, aż po refundację zabiegów. W miesiącu marcu TNP w ten sposób zrealizowaliśmy rehabilitację p. Bartosza, wykładowcy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wymiernym efektem naszej współpracy była zachęta do kontynuowania rozpoczętej przez p. Bartosza terapii już bez udziału środków naszego stowarzyszenia.   

 

Szkolenie w PPNT 

16 wrzesień 2015

 

Reprezentacja TNP uczestniczyła w dwudniowych warsztatach poświęconych europejskiemu programowi Horyzont 2020 na lata 2016-2017. Szkolenie pt. "Jak napisać wniosek do Programu Ramowego Horyzont 2020? Elementy dobrego projektu. - dwudniowe warsztaty" odbyło się w Regionalnym Punkcie Kontaktowym Programów Ramowych UE mieszczacym się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, z którym współpracujemy od dawna. Zespół ekspertów zapoznał nas z kluczowymi elementami, które winien zawierać projekt, w wystapieniach kłądąc nacisk na te momenty, z którymi mogą mieć szczególną trudność instytucje aplikujące. Jaki jest efekt szkoleń? Dla nas zachęta do międzynarodowej współpracy z innymi partnerami. W tej edycji na pewno będziemy aplikować.

 

TNP na Pikniku PBG

 12 wrzesień 2015

 

W minioną sobotę odwiedziliśmy firmę PBG w Wysogotowie. Piknik dla pracowników firmy stał się okazją do rodzinnego spotkania pod chmurką, a dla nas także okazją do promowania naszego stowarzyszenia. Przy zakupie za symboliczną kwotę biletów wstępu każdy otrzymał nasze koszulki z hasłem promującym wartości rodzinne: "Rodzina jest moją siłą", najmłodsi uczestniczyli w Olimpiadzie Rodzinnej, a wszyscy jej uczestnicy byli zwycieżcami. Otrzymali medale, dyplomy i nagrody fundowane przez gospodarzy.  


Chcemy podziękować w imieniu całego Zespołu TNP naszym wspaniałym partnerom, którzy są z nami już od samego początku: Fundacji PBG.